Timberki to nazwa coraz częściej spotykana, gdy mowa o butach. Wiele osób, niewtajemniczonych w ten rodzaj buta, dziwi się bardzo słysząc te nazwę. Tymczasem timberki to bardzo ciekawe i stylowe buty, którymi warto się zainteresować!

Timberki – jakie to buty?

Nazwa timberki wzięła się od znanych i lubianych butów firmy Timberland. Wiele innych marek obuwniczych postanowiło jednak podążyć ich śladami i stworzyć własne wersje butów tego typu. W ten oto sposób zwykłe trapery ewoluowały do przeróżnych modeli. Świat mody postanowił, że odtąd takie trapery będą timberkami. Buty tego typu mają przede wszystkim grubą, trekkingową podeszwę, wyglądają jak typowe trapery oraz mają inne, odrębne i wyjątkowe cechy. Na szczęście timberki to buty, w których wcale nie ma miejsca na nudę. Nadają się do miasta, na wycieczkę i wszędzie, gdzie je zabierzesz.

Rodzaje timberków

Mamy timberki ocieplane, które doskonale sprawdzą się w chłodne miesiące. Timberki z futerkiem zapewnią nie tylko ciepło, lecz także poczucie stylu. Z pewnością będą pasować do wielu stylizacji, nie tylko na sportowo, lecz również tych bardziej eleganckich. Uroczysty płaszcz z wełny i timberki mogą być świetnym połączeniem.

Timberki na obcasie to opcja dla każdej kobiety pragnącej nie tylko wygody, lecz także dodatkowego wywyższenia. Takie timberki z pewnością zrobią wrażenie na wszystkich. Trzeba też zaznaczyć, że nasze stopy z pewnością podziękują nam za takie rozwiązanie. Możemy je nosić do spodni, zwłaszcza tych z szerszą nogawką, ale także do sukienek czy spódnic.

Białe timberki to opcja, która nie będzie do wszystkiego pasować. Należy to od razu zaznaczyć, aby nie popełnić modowego faux pas. Dobrze jest do nich dobierać zwłaszcza ubrania w podobnych kolorach. Jeśli jednak ubierzemy w ciekawej stylizacji, z pewnością będą naszą ozdobą i podkreślą nasze wyczucie mody.

Pastelowe timberki to największy hit. Niebieski, różowe, żółte – czego dusza zapragnie! Niekiedy można znaleźć nawet miętowe, które odznaczają się swoją delikatnością w barwie. Zdecydowanie rozpraszają mrok, choćby podczas jesiennych i zimowych dni. Mogą być ocieplane, lecz także w wersji wiosennej.

Czarne timberki są uniwersalne i będą pasować do wszystkiego. Do osób zafascynowanych rockiem czy metalem istnieją wersje z ćwiekami, dżetami czy klamrami. Do rockowych stylizacji w sam raz!

Rosnąca popularność butów timberków sprawia, że możemy się spodziewać, iż jeszcze długo będą to modne buty. Z pewnością powstaje jeszcze wiele ich przeróbek, jednak każda z nich może być ciekawsza. Śmiało śledźmy te zmiany i nie bójmy się szukać nowych, pasujących do nas timberków.